Ümran Yurt Ersoy

Psikolog - Oyun Terapisti

Ümran YURT ERSOY, Uludağ Üniversitesi Psikoloji Lisans Programını tamamlamıştır. Bu dönemde Prof.Dr.ÖzcanKÖKNEL’in yanında stajını gerçekleştirmiştir. Lisans eğitimi sırasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Psikiyatri Bölümünde “Travma yaşayan çocukların sosyal yaşama adaptasyonları” konusunda çeşitli çalışmalara katılmış ve “Ilköğretim Öğrencilerinde Okul Fobisi” konusunda araştırmalarda bulunmuştur. Ayrıca aynı dönemde Bahçeşehir Ailem Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde 2-3 yaş ile yapılan oyun gruplarına katılmış ve psikolojik gelişimlerinin takibini yapmıştır. Lisans programının ardından, Bahçeşehir Minik Dehalar Anaokulu ve BahçeşehirBeşyıldız Anaokulunda Psikolog ve Eğitim Danışmanı olarak görev yapmıştır .Bu eğitim kurumlarında periyodik olarak çeşitli testler yaparak çocukların psikolojik gelişimlerini takip etmiştir.
Prof.Dr.Ümran KORKMAZLAR tarafından verilen “Özel Öğrenme Güçlüğü 1.Düzey” sertifika programını tamamlamış ve bu eğitimin ardından “Öğrenme Güçlüğü” konusunda çeşitli yaş grupları ile çalışmaları olmuştur. Bunlara ek olarak,Uluslararası Oyun Terapisi Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Oyun Terapisi Terapisti (APT) sertifika programına ve supervizyonlara katılmıştır.

Monomente Dil,Konuşma ve Bireysel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık merkezinde çalışmıştır.Dört yıldır Bahçeşehir ‘de çocuklarla çalışmaktadır.Aynı zamanda yarı zamanlı olarak bir anaokulunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Türk Psikologlar Derneği ve American Association for Play Therapy (APT) derneğine üyedir.