Simge Bölükbaşı

Uzm. Klinik Psikolog

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Pedagojik Formasyon Eğitimi’ni tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda gönüllü projelerde yer almıştır. Aynı zamanda farklı danışmanlık merkezleri ve kreşlerde mesleki stajlarını yapmıştır.

Mezuniyetinin ardından İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji programında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2016- 2019 yılları arasında Doğa Koleji’nde psikolog olarak görev yapmıştır. Bunun yanı sıra Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda gerçekleştirilen bir projede gönüllü terapist olarak yer almıştır. Bu süreçte özel bir danışmanlık merkezinde çocuk, ergen ve ailelerle terapi çalışmalarına devam etmiştir.

Eğitim hayatı boyunca ve devamında birçok eğitim, sertifika ve kurs programına dahil olmuştur. Aldığı eğitimlerden bazıları şu şekildedir: Uzm. Psikolojik Danışman Filiz Çetin tarafından verilen “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi”, Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen “EMDR I. Düzey Eğitimi”, Prof. Dr. Ümran Korkmazlar tarafından verilen “Çocuk ve Ergenlerde EMDR I. Düzey Eğitimi”, Marshall Lyles ve Linda Homeyer tarafından verilen “İleri Seviye Kum Tepsisi Terapisi: Bağlanma ve Travma İle Çalışmak”, Aygün Tuçe Ataş ve İlknur Efeçınar tarafından verilen “Çocuklarda Sosyal Beceri Eğitimi Programı Uygulayıcı Eğitimi”, Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek tarafından verilen “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi”, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği tarafından verilen “Denver II Gelişimsel Tarama Testi”,  “Aile Danışmanlığı Eğitimi”, Dr. Öğretim Üyesi Hakan Ertufan tarafından verilen “Ölüm ve Yas Terapisi” ve Dr. Neslihan Zabcı tarafından verilen “Rorschach ve CAT Testleri ile Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi” eğitimleridir.

Mesleki hayatına çocuk, ergen ve ailelere terapi desteği vererek ve seminerler düzenleyerek devam etmektedir.