ÖZGÜN-KIZILDAĞ

Özgün Kızıldağ

Uzm. Klinik Psikolog

Lisans eğitimini 2000 yılında Istanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümu’nde tamamlamis, aynı bölümdeki Yüksek Lisansını 2003 yılında “Evlilik çatışması ve çocuklardaki davranış problemleri arasındaki ilişkinin bilişsel bağlamsal çerçeve açısından incelenmesi” başlıklı tez ile bitirmiştir.

Istanbul Üniversitesi’nde akademik personel olarak başladığı meslek hayatında özel klinik ve muayenehanelerde çocuk, ergen ve aile terapistligi, özel ve devlet okullarında Rehberlik Servisi koordinatorlukleri, aile eğitim seminerleri, kurumsal firmalara aile eğitimleri, çocuk edebiyatı yayın danışmanlıkları gibi pek çok alanda hizmet vermiştir.

Çocukları Anlama Kılavuzu ve Ergenleri Anlama Kılavuzu isimli, yazarı olduğu kitaplar teorik bilginin uygulamada nasıl kullanılabileceğini gösteren vaka örnekleri üzerinden yazılmış kültüre özgü kitaplar olarak hem eğitimciler hem de aileler tarafından ilgiyle karşılanmış ve kısa sürede 4. Basımlarını yapmışlardır. Kizildag'in yayınlanmış başka kitapları, kitap bölümleri ve makaleleri de bulunmaktadır.

Başta Psikodrama olmak üzere Oyun terapisi, Bilissel-Davranisci terapiler, Kisa süreli ve çözüm odaklı terapi tekniklerinde eğitimli olan Kızıldağ özel olarak çocuk ve ergenlerin duygusal- davranışsal sorunları ile çalışmaktadır. Öfke problemleri, dürtü kontrol sorunları, özgüven problemleri, korku ve kaygılar, dikkat problemleri, ergenlik dönemine özel sorunlar, uyum problemleri,cinsel kimlik problemleri, boşanma ve çatışmalı evliliklerde çocuk yetiştirme konuları uzmanlık alanıdır.

Wisc-r başta olmak üzere objektif çocuk değerlendirme testlerini ve CAT başta olmak üzere çocuk ve ergenlerde kullanılan projektif testleri aktif olarak kullanmakta ve uygulamaktadır.