Elif Nur Yazıcı

Uzm. Klinik Psikolog

elif@bahcesehirpsikoloji.com

Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünü, yüzde yüz burslu eğitim alarak yüksek şeref derecesi ile 2012’de tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikofarmakoloji eğitimi almıştır. Lisans eğitimi esnasında iki yıl boyunca Bilkent Üniversitesi öğrenci çalışma programı kapsamında psikoloji bölümünde, Psikolojiye Giriş, Sosyal Bilimlerde İstatistik ve Metot, Algılama ve Dikkat ve Bilişsel Nörobilim derslerinde asistanlık yapmıştır.

Lisans sonrasında ara vermeden eğitimine devam etmiş, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı, çocuk ergen alt dalından “Ebeveyn Niteliği, Evlilik Uyumu ve Aile İşlevselliğinin Ergenlerin Davranış Problemlerine Etkisinin Araştırılması” başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca TUBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından başarısından dolayı desteklenmiştir. 2017 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Doktora programındaki eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

Yüksek lisans eğitimi kapsamında Çocuk ve Ergenlerde Psikopatoloji, Çocuk ve Ergen Psikolojik Değerlendirme, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Ergen Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca psiko-dinamik terapi ve aile terapisi üzerine derslere katılmıştır. Klinik uygulama aşamasında bir yıl boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde oyun terapisi ve ergen terapisi çalışmalarını sürdürmüş, bireysel ve grup süpervizyonları görmüştür. İlaveten, Ekip Norma Razon Nişantaşı’nda bir yıl boyunca staj yapmıştır.

Altı yıldır klinik alanda çalışmayı sürdürmekte, belediye, hastane ve özel danışmanlık merkezi gibi kurumlarda çok sayıda çocuk, ergen ve aile ile psikoterapi çalışmaları gerçekleştirmiştir.