DAMLA ARDACOSKUN

Damla Ardacoşkun

Uzm. Klinik Psikolog

Damla Ardacoşkun, Psikoloji lisans eğitimini Haliç Üniversitesi’nde tam burslu olarak başlayıp bölümü onur derecesiyle tamamlamıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde başlamış, eğitim sırasında Doç. Dr. Zümra ATALAY’dan mindfulness terapi eğitimi almıştır. Bitirme projesini ‘Boşanmanın Çocuklar Üzerindeki Etkisini’ araştırarak tamamlamış ve bu süreçten sonra çocuk/ergen alanında çalışmaya karar verip bu alanlar üzerine eğitimlere katılmaya devam etmiştir.

Oyun Terapileri Derneği’nden ‘Deneyimsel Oyun Terapisi’ , Dr. Nevin Dölek’ten ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi’ eğitimlerini almıştır. Öğrenme alanlarına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla Türk Psikologlar Derneği’nden Wisc-4, İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nden CAS (Cognitive Assessment System) eğitimi almıştır. Dikkat ve öğrenme güçlüklerine yönelik müdahale oluşturabilmek adına, Pass Bilişsel Müdahale Programı Eğitimini tamamlamıştır.

Özel anaokulları ve Bilfen Koleji’nde çalışmış, çalışma süresi boyunca öğrenme alanında güçlük yaşayan öğrenciler ile grup çalışmaları planlamış ve yönetmiştir. Son 3 yıldır, özel danışmanlık merkezlerinde 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerle, bireysel ve grup çalışmalarına devam etmektedir. Ebeveynlere ve uzmanlara yönelik eğitim ve seminerler düzenlemektedir.

Damla Ardacoşkun, çocuk ve ergenlerde duygusal problemler, kaygı bozuklukları, dikkat ve diğer öğrenme alanlarına yönelik müdahale programları, sosyal beceri ve özgüven gelişimi alanlarında destek vermektedir.

Uyguladığı Testler

Wisc-4 Zeka Testi (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV)

CAS (Cognitive Assessment System)

Çocuk Değerlendirme Testleri