ASLI-KIZILTOPRAK-TUNA

Aslı Kızıltoprak Tuna

Uzm. Klinik Psikolog

2000 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olan Aslı Kızıltoprak Tuna, 2005 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini, 2008 yılında ise, Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır.

2015 yılından bu yana Bahçeşehir Psikoloji’de Çocuk ve Ergen Psikoloğu olarak çalışmalarına devam eden Aslı Kızıltoprak Tuna, 2017 yılı sonrasında 5D Psikoloji – Duygu Düşünce Davranış Değişim Danışmanlık Merkezi’nde de çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürmektedir.

Tuna, 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerde özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve aşırı hareketlilik, kaygı bozuklukları, duygusal sorunlar, uyum ve davranış sorunları, sınav kaygısı ve performans geliştirme ve ailelere danışmanlık gibi alanlarda çalışmaktadır. Çalışmalarında ağırlıklı olarak bilişsel davranış terapisi, EMDR, gelişimsel özel eğitim, çözüm odaklı terapi, bilişsel varoluş terapisi ve oyun terapisi tekniklerini kullanmaktadır.

Tuna, 2004 yılından bu yana birçok eğitim ve seminere katılmıştır. Aldığı eğitimlerden bazıları; “Kognitif ve Davranış Terapisi”; “0-6 yaş arası Çocuklardaki Gelişim Alanlarının Değerlendirilmesinde Kullanılan Temel Portage Eğitimi”, Denver II Gelişimsel Tarama Testi; WISC-R Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği; “Çocuklar için Projektif Testler: Rorschach, CAT ve TAT”; EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) I. ve II. Düzey; Travmaya Erken Müdahale; “Kısa Süreli Oyun Terapisi”, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tanısı Almış Çocuklarla Oyun Terapisi”; 16PF ve 16PF KİM Kişilik ve Meslek Yönlendirme Envanteri Yorumlama; “Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi”, Çocuklarla Oyun Terapisi ve EMDR eğitimleridir.

Aynı zamanda, DBE Çocuk ve Genç Bölümü bünyesinde, çeşitli projelerde yer almakta, eğitim ve seminerler vermektedir. Ayrıca, Tuna yaklaşık 10 yıldır Bahçeşehir’de dikkat ve öğrenme sorunları olan bazı danışanları ile evlerinde terapi yapmaktadır.

1981 doğumlu olan Tuna, evli ve bir erkek çocuğu annesidir.