Beylikdüzü Pedagog Nasıl Bulabilirim? Nelere Dikkat Etmeliyim?

Beylikdüzü Pedagog

Beylikdüzü Pedagog Nasıl Bulabilirim?

Anne ve babalar çocuklarının psikolojik olarak zorlandığı durumlarda çocuklarla çalışan bir uzman pedagog ile görüşme ihtiyacı hissetmekte ve bu konuda bir arayışa girmektedirler. Bu süreçte sıklıkla karşılaştığımız bir soru Beylikdüzü pedagog nasıl bulabilirim olmaktadır. Bu kısma gelmeden önce pedagog kimdir sorusunu cevaplamaya çalışalım.

Pedagog kimdir?

Pedagog kelimesinin anlamına bakacak olursak, kelimenin karşılığının eğitimci anlamına geldiğini görürüz. Aslında anne ve babalar pedagog arayışına girdiğinde aradıkları kişi;

  • Çocuk psikolojisi ile çalışan,
  • Çocukların yaşadıkları psikolojik zorlukların üstesinden gelme konusunda çocukla bire bir terapi yapacak uzmandır.

Çocuklarla benimsediği terapi ekollerini kullanarak bire bir çalışan, aileleri bu süreçte çocuklarının duygusal dünyasını anlamaları için destekleyen kişi;

  • Psikoloji lisans eğitimi almış,
  • Çocuk ve ergen alanında uzmanlaşmış,
  • Bu alanla ilgili terapi eğitimleri alarak sürekli gelişimine devam etmiş olan uzman çocuk ve ergen psikologlarıdır.

Ülkemizde çocuklarla çalışan çocuk psikologları da yanlış bir ifadeyle pedagog olarak adlandırılmaktadırlar. Bu nedenle ailelerin ‘pedagog’ olarak aradıkları uzmanın psikoloji eğitimi almış olmasına dikkat etmeleri kaliteli ve sağlıklı bir hizmet almalarını sağlayacaktır.

Beylikdüzü Pedagog Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ailelerin pedagog arayış sürecinde, özellikle çalışan anne ve babalar için, gidecekleri uzmanın fiziksel olarak ikamet ettikleri bölgelere yakın olması oldukça önem taşımaktadır. Çünkü terapi süreci sanılanın aksine uzun soluklu bir yol olabilmektedir. Bu nedenle hizmet alacağınız kişi ya da kuruma olan fiziksel yakınlık, bu süreçte terapinin sürdürülebilir olması açısından da oldukça önem taşımaktadır. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda, ailelerin sıklıkla sorduğu bir soru olarak oturduğum ilçe olan Beylikdüzü pedagog nasıl bulabilirim sorusu ön plana çıkmaktadır.

Beylikdüzü pedagog arayışı içine girdiğinizde öncelikle yukarıda saydığımız faktörleri tekrar göz önünde bulundurmakta fayda var. Çünkü Beylikdüzü’nde pedagog olarak çalışan yüzlerce çocuk psikoloğu bulunmaktadır. Bu kişilerden sizler için en uygun olanını bulmak için öncelikle detaylı bir araştırma sürecine girmek yerinde olacaktır. Araştırma sürecinizde interneti etkin bir biçimde kullanmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. İnternet ortamında Beylikdüzü’nde pedagog olarak çalışan birçok kişinin öz geçmişlerine, çalışma alanlarına, yaptıkları araştırmalara ilişkin bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kime Gitmeliyim?

Sosyal medyada kişisel olarak birçok görseline rastladığınız ancak lisans, yüksek lisans ve psikoloji alanında almış olduğu eğitimlerle ilgili bilgilerine ulaşamadığınız kişilere karşı biraz mesafeli ve ön yargılı bir duruş sergilemeniz iyi olacaktır.

Uzman pedagog olarak çocuğunuzla bire bir çalışacak ve anne ve babalar olarak sizi de bu süreçte yönlendirecek kişi çocuklarla çalışan uzman bir psikolog olmalıdır. Beylikdüzü pedagog arayışı içine girdiğinizde lütfen bu konuları göz önünde bulundurarak doğru kişiler ile temas kurduğunuza emin olun.

Çocuklarla ilgili daha fazla yazı içeriği için tıklayın.